ЛІМУД FSU

LIMMUD FSU

Лімуд FSU (колишнього Радянського Союзу) залучає молодих російськомовних єврейських юнаків та дівчат, шляхом рівноправних добровільно ініційованих конференцій єврейської освіти та культури, з метою відповідальності за спільну ідентичність з громадами. Лімуд FSU прагне відновити єврейські російськомовні громади в країнах колишнього Радянського Союзу та інших країнах, шляхом об'єднання та розширення можливостей єврейської молоді.

Діяльність цієї добровільно-ініційованої організації акцептує увагу на відновленні єврейських інтелектуально-культурних традицій, що були викорінені Голокостом та десятками років радянського гніту, прагнучи виправити відчуття несправедливості страждань єврейського народу в Радянському Союзі за часів комунізму. Лімуд FSU прагне донести до єврейської молоді відчуття власної ролі в збереженні пам’яті, включаючи вагомі компоненти Голокосту у контексті кожної події Лімуд FSU.

Лімуд FSU залучає безпартійну російськомовну єврейську молодь, віком від 23 до 40 років, до відкритого і динамічного освітнього середовища за тематикою широкого діапазону, спонукаючи молодь до участі у відродженні єврейських громад та культури. Мета полягає у зміцненні ідентичності та забезпеченні світлого, стійкого майбутнього євреїв.

В 2006 році був створений проект Лімуд FSU, заснований Хаїмом Чеслером з Ізраїлю та Сандрою Кан із Сполучених Штатів. За останні десять років Лімуд FSU провів серію щорічних конференції та фестивалів в Україні, , Ізраїлю, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії та Росії, де взяло участь понад 35,000 учасників.

Перша конференція ЛІМУД (в перекладі з івриту означає “вчення”) була проведена понад тридцять років тому у Великобританії , з якої пізніше виріс Лімуд FSU. З 1990 року Лімуд розповсюдився на єврейські громади всієї земної кулі. Семінари, лекції, майстер-класи та дискусії зосереджено за тематикою широкого діапазону: від соціальних і політичних тенденцій єврейських громад усього світу, до політики Ізраїлю, єврейської кулінарії, традиційних текстів, єврейського театру, мистецтва танців і музики.
Лімуд FSU розробив унікальний підхід щодо питань культурної та етнічної діяльності, конференцій, адаптуючи модель прототипу ЛІМУД до потреб російськомовних єврейських громад.

 

«Українсько-єврейська зустріч» підтримає конференції, які проводить Лімуд FSU в Україні, Ізраїлі, Канаді та Сполучених Штатах, і бере участь в дискусіях та показах фільму що сприятиме подальшому українсько-єврейського діалогу, визнаючи, що багато російськомовних євреїв мають українське коріння.